TÜRK DÜNYASI DİJİTAL VATANDAŞLIK DERSİ BAŞLIYOR

Değerli gençler;

Türk Dünyası Dijital Vatandaşlık dersimize ilginizden dolayı çok teşekkür ederiz. Dersle ilgili süreçler TUDVA Moodle  https://tudvam.gantep.edu.tr/login/index.php sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Bu sisteme kullanıcı adınız ve şifreniz eposta adresiniz (örn. “turkdunyasivatandas@tudva.org”) şeklinde tanımlanmıştır ve maillerinize gönderilmiştir. Amasya Üniversitesi öğrencileri için kullanıcı adı ve şifre öğrenci numarası olarak tanımlanmıştır.

Sisteme giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Dersler zoom üzerinden işlenecek ve dersle ilgili linkler moodle sisteminde yayınlanacaktır.

İlk açılış dersi 15 Ekim 2020 Cuma günü Kırgızistan saati ile 14.30 (Türkiye saati 11.30) başlayacaktır.  Ders linki moodle sistemi üzerinde belirtilmiştir.

Dersle ilgili bazı açıklamalar

  • Dersler 16 hafta sürecektir. Her hafta farklı uzmanlar tarafından eğitimler verilecektir.
  • Derslerin sonunda başarılı olan öğrencilere Türk Dünyası ziyareti (Farklı seçenekler Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri, Türkiye gibi), bilim kampı gibi farklı ödüller olacaktır.
  • Ödül değerlendirme sisteminde ortaya koyacağınız proje, içerik yanında derslere devam ve derslere olan ilginizde etkili olacaktır.
  • Dersler zoom üzerinden gerçekleştirilecektir. Ders kayıtları, notları ve sunumları haftalık olarak tudvamoodle sistemine yüklenecektir.
  • Derslerde her hafta bir sekretarya görev alacaktır. Sizlerin chat bölümüne ileteceğiniz sorular sekreter tarafından not alınacak ve daha sonra ilgili uzmanlar tarafından video kayıt şeklinde cevaplandırılacaktır.
  • Dersle ilgili her türlü sorularınızı www.tudva.org web sitesi üzerinden bizlere iletebilirsiniz.