Suluova Meslek Yüksek Okulu'nda yeni kayıt yaptıran öğrencilere yönelik olarak oryantasyon eğitimi verildi.

Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin çevreye ve okula uyumlarını kolaylaştırmak için düzenlenen oryantasyon eğitimi kapsamında okulun konferans salonunda bir sunum gerçekleştirildi.

MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat KARAVİN öğrencilerin akademik ve sosyal hayata kolay uyum sağlamaları konularının yanında, okul ve okul kurallarının tanıtımı ile eğitim ve öğretime yönelik bu tür etkinliğin her eğitim yılı başında yapılarak öğrencilerin bilgilendirildiğini söyledi.

Eğitimler hakkında bilgi veren Müdür KARAVİN; "2017-2018 eğitim öğretim döneminde oryantasyon eğitimi yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bu noktada çocuklarımız kütüphane olanaklarından nasıl faydalanacaklar, strateji geliştirme daire başkanlığı altında yemek organizasyonlarından nasıl faydalanacaklar ve öğrenci işlerinden nasıl faydalanacakları hakkında bilgi verdik. Çocuklara yol gösterme amacıyla ve aynı zamanda kampüs içinden faydalanabilmeleri için eğitim yaptık. Her yılın başında bu eğitimleri yapıyoruz. Öğrencilerimize bu bilgiyi vermek bir kaç adım öne geçiriyor. Çabuk adaptasyon sağlamalarını kolaylaştırıyor" dedi.

1 (10)2 (8)3 (6)4 (4)DSC_1471