Suluova MYO Öğrencilerinden Teknik Gezi

Amasya Üniversitesi Suluova Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi Programı 2. Sınıf öğrencileri,  Uygulamalı Gıda Teknolojisi II dersi kapsamında 23.02.2018 tarihinde Öğretim Görevlisi Fadime SEYREKOĞLU eşliğinde Amasya Şeker Fabrikasına ve 09.03.2018 tarihinde Kozlu Gıda ve İmalat  Fabrikası’na teknik gezi düzenlemiştir.

Öğrencilerimiz Amasya Şeker Fabrikasında işletmeyi gezerek ilgili birim sorumluları ile birlikte şeker üretim prosesini ve fabrikadaki alet ekipmanları incelemişler ve yapılan sunum sayesinde fabrikayla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmuşlardır.

Kozlu Gıda ve İmalat Fabrikasında ise un üretim hattı, paketleme sistemleri ve laboratuvar incelenmiştir. Ayrıca alet ve ekipmanlar yerinde incelenerek öğrencilerin teorik bilgilerinin pekiştirilmesi sağlanmıştır. İşletmede görevli olan sorumlular öğrencileri büyük bir ilgiyle karşılayıp her konuda yardımcı olmuştur. Amasya Şeker Fabrikasına ve Kozlu Gıda ve İmalat'a göstermiş oldukları ilgiden dolayı Suluova Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümü olarak teşekkür ederiz.

1 (18)2 (14)3 (10)4 (9)