Suluova MYO Öğrencileri Tabiat Yürüyüşünde Buluştu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 11. Bölge Müdürlüğü Amasya İl Şube Müdürlüğünce, Amasya Üniversitesi Suluova MYO öğrencileri ile birlikte Suluova Yedikuğular Kuş Cenneti’nde tabiat yürüyüşü gerçekleştirildi.

Doğayı tanıma, koruma, gözlemleme ve keşfetme bilincini gerçekleştirmek amacıyla yapılan bu yürüyüş, DKMP Amasya İl Şube Müdürü Kemal Kartal, Suluova MYO akademik personeli Öğr. Gör. Uğur Temiz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 11. Bölge Müdürlüğü Amasya İl Şube Müdürlüğü personelleri ve Suluova Meslek Yüksekokulu’nun bu yıl ilk öğrencilerini aldığı Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü-Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı öğrencileri eşliğinde gerçekleştirildi.

Suluova Yedikuğular Kuş Cenneti’nin eşsiz doğa güzelliğini üniversitemizdeki öğrencilerimize tanıtma ve gösterme fırsatı yakaladıklarını belirten Öğr. Gör. Uğur Temiz ‘’Yaşam sürecinde doğa bilincinin oldukça önemli olduğu fikrinden yola çıkarak uygun gözlem ve uygulamalarla Yüksekokul öğrencilerimize doğayı yani Dünya’yı anlamalarını sağlayacak çalışmalar gerçekleştirmekteyiz” dedi.

Amasya İl Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen etkinlik, Yüksekokul öğrencilerine tabiatı koruma, korunan alanlar, kuş gözlemciliği gibi konular ile alakalı bilgilerin Şube Müdürlüğü personelince aktarılmasının ardından sonbaharın gelmesiyle bir başka güzelliğe bürünen Yedikuğular Kuş Cenneti'nde gerçekleştirilen yürüyüşle sona erdi.

 

1 (32)6 (13)3 (21)2 (30)5 (13)4 (16)8 (12)7 (14)