Suluova MYO Öğrencileri Köy Okullarında 23 Nisan Haftasını Kutladı.

27 Nisan 2018 Cuma günü yapılan etkinlikte Suluova Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümü öğrencileri ve öğretim görevlileri Armutlu ve Akören ilkokullarını ziyaret ederek öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusuna ortak oldu. Öğr. Gör. Fadime SEYREKOĞLU, Öğr. Gör. Sultan ACUN, Dr. Öğr. Üyesi Şirin OBA eşliğinde üniversite öğrencileri köy okullarını ziyaret edip pasta kestiler.

Amaçlarının Atatürk´ün çocuklara armağan ettiği bu özel Bayramda onları en güzel şekilde mutlu etmek olduğunu söyleyen Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Sultan ACUN, köydeki öğrencilerle vakit geçirmekten ve onlarla kısa bir süreliğine de olsa hayatı paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Üniversite gençliğinin sosyal sorumluluk çalışmalarını önemsediklerini ifade eden Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Fadime SEYREKOĞLU ise, fırsat buldukça köy okullarını ziyaret etmeye ve imkânlar doğrultusunda buradaki öğrencilere her türlü desteği sunmaya devam edeceklerini belirtti.

 Gıda İşleme Bölümü öğrencilerinin hazırladığı hediyeler dağıtıldı. Köy okulu öğrencilerinin etkinlik sevinci paylaşıldı. İlkokul öğrencileri ile yakından ilgilenen ve onlarla çeşitli oyunlar oynayan üniversite öğrencileri, çocuklara kitap ve kırtasiye malzemelerinin yanı sıra çeşitli hediyeler verdiler. Hem üniversite hem de ilkokul öğrencilerinin büyük keyif aldıkları program, günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

 Etkinliğin gerçekleştirilmesinde ve planlanmasında büyük katkısı olan Suluova Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU’ ya ve Özel Büro Sorumlusu Zafer TÜRKMEN’e; Suluova esnafına; bizleri tüm samimiyetiyle karşılayan okul öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve  köy sakinlerine teşekkür ediyoruz.

S1 (1)S2S3S5S6