Suluova MYO öğrencileri Amasya Şeker Fabrikasını Ziyaret Etti.

Amasya Üniversitesi Suluova Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi ve Gıda Kalite Kontrol ve Analizi Programı 1.sınıf  öğrencileri, Suluova Şeker Fabrikasına teknik gezi düzenledi.

Gıda Teknolojisi ve Gıda Kalite Kontrol ve Analizi Programı öğrencileri, Öğretim Görevlisi Uğur Temiz koordinatörlüğünde düzenlenen teknik gezide, yerinde uygulamalı eğitim gördü.

Yapılan bu ziyaretten memnuniyetini dile getiren Amasya Suluova Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatçi ‘’Yönetim kurulumuzun özellikle Ar-Ge ve inovasyon konusundaki sahip olduğu vizyon ve biz yöneticilere yüklediği misyon çerçevesinde önümüzdeki dönemlerde bu tip güzel uygulamaların ve ziyaretlerin daha sık yapılmasını arzu ediyoruz’’ dedi.  ‘’Kitabi uygulamalar şu anki mevcut uygulamaların ve teknolojinin gerisinde kalmaktadır, bu yüzden öğrenciler bu tip ziyaretlerde gerçekteki uygulamaları günümüzdeki güncel  işleyiş haliyle yerinde görme fırsatı buluyorlar. Şu an öğrenim hayatında olan bu yeni kuşağın özellikle Ar-Ge ve inovasyon konusunda çok istekli olduğunu görmek beni son derece umutlandırıyor’’ diye sözlerine devam eden Saatçi ‘’Geleceğimizin teminatı üniversite öğrencilerimize nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum.’’ diyerek sözlerini noktaladı.

Ziyaret kapsamında bilgilendirmelerde bulunan Öğr. Gör. Uğur Temiz, "Gıda Teknolojisi ve Gıda Kalite Kontrol ve Analizi Programı öğrencilerinin gördüğü teorik derslerle ilgili uygulamalı olarak bazı bilgileri öğrenmeleri amacıyla bu teknik geziyi düzenlediğini ve Şeker fabrikalarında yapılan tüm faaliyetleri öğrencilerimize aktardıklarını, yaptığımız incelemeler sonucunda öğrencilerimize faydalı bilgiler ve bakış açıları kazandırıldığına inanıyorum’’ dedi.

Suluova Şeker Fabrikası’nın şekerin üretim aşamaları ve iş güvenliği konusunda üniversitemizdeki öğrencilerimizi yerinde bilgilendirme fırsatı yakaladıklarını belirten Öğr. Gör. Uğur Temiz ‘’Amasya Üniversitesi Suluova Meslek Yüksekokulu olarak öğrencilerin tekniker ünvanını aldıktan sonra  hem çalışabilecekleri farklı yerleri tanımalarını hem de iş hayatında insan, tarım ve sanayii bilincinin oldukça önemli olduğu fikrini benimsemelerini sağlayacak çalışmalar gerçekleştirmekteyiz” dedi.

Suluova Şeker Fabrikası tesisi gezisini tamamlandıktan sonra Meslek Yüksekokulu öğrencileri, ziyaret boyunca gösterdikleri ilgi ve ikramlar için Suluova Şeker Fabrikası yöneticilerine ve personeline teşekkürlerini bildirdiler.

4 (20)3 (26)2 (35)5 (16)6 (16)7 (16)1 (35)