Suluova MYO Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı.

-2011-2012 Akademik yılında eğitim-öğretime başlayan Amasya Üniversitesine bağlı Suluova Meslek Yüksek Okulunda(MYO) 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonu itibariyle yapılan mezuniyet töreninde 4 programdan mezun olma sevinci yaşayan 230 öğrenciye diplomaları verildi.

Mahmut Demir Spor salonunda yapılan tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Gerçekleştirilen törende konuşan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay mezun olan öğrencileri tebrik etti.

Gelecek hayatlarında öğrencilere başarılar dileyen Prof. Dr. Metin Orbay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Genç arkadaşlarım, akademik anlamda belli bir bilgi ve birikime ulaştınız. Artık önünüze bazı hedefler koymanız gerekiyor. Hayatta ne yaparsanız yapın mutlaka yaptığınız işi severek ve aşk ile yapın. Bu yolda hocalarınız ile anne ve babalarınızın desteğini unutmayın. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

Mezuniyet törenine katılarak öğrencilerin sevinçlerini paylaşan herkese “hoş geldiniz” diyerek açıklamalarda bulunan MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murat Karavin ise, 2011-2012 akademik yılında 46 öğrenci ve 6 akademik personelle başladıkları yarışta, bugün itibariyle 3 bölüm ve 5 programda 950 öğrenci ile akademik ve idari personelle eğitim-öğretime devam ettiklerini söyledi.

Amasya Üniversitesinin bir birimi olarak Suluova MYO’yu ilçede en iyi şekilde temsil edebilmek için akademik ve idari personellerle birlikte yoğun çaba harcadıklarını ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Murat Karavin, “Bugün gurur ve mutluluk duygularının harmanlandığı, sevgili gençlerimizin hayatlarının yeni bir aşamasına geçiş nişanesi olan mezuniyet sevinçlerini paylaşmak için bir aradayız. Bu güzel günde bizlere katıldığınız ve sevincimize ortak olduğunuz için sizlere sahşım ve tüm çalışma arkadaşlarım adına teşekkür ediyor, saygıyla selamlıyorum. Sevgili gençler, başlangıçta uzun bir süre gibi görünen 2 yılın ne kadar da çabuk geçtiğini hepinizin hissettiğini düşünüyorum. Bu iki yıllık süreçte, gerek mesleki gerekse hayata dair birçok bilgi ile donanmış, birer tekniker olarak mezun oluyorsunuz. Ancak, sakın ola ki biz üniversitede her şeyi öğrendik algısına kapılmayın. Öğrenme tüm yaşam boyunca devam eden bir süreçtir. Bundan sonraki yaşamınızda kendinize gerçek hedefler belirleyip, bu hedeflere ulaşmak için daima çalışmanızı tavsiye ediyorum. Değerli aileler ve mezun yakınları, türlü fedakarlık ve emeklerle büyüttüğünüz yavrularınızın mutlu ve gururlu anlarından birini yaşıyorsunuz. Öğrencilikleri süresince hiçbir sorun yaşamadığımız, saygılı, iyi ahlaklı ve hiçbir zaman sizlerin ve hocalarının emeklerini boşa çıkarmayacaklarına inandığım, şu an karşımızda pırıl pırıl duran bu gençleri yetiştirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Öğrenimleri boyunca öğrencilerimize kattıkları bilgi ve değerler için değerli öğretim elemanı arkadaşlarıma, idari personelimize; üniversitemizin akademik ve idari birimlerinin yöneticileri ve çalışanlarına ve her zaman desteklerini üzerimizde hissettiğimiz, her konuda yanımızda olan sayın rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay hocamıza tüm samimiyetimle yürekten teşekkür ederim. Ayrıca yüksekokulumuzun gelişimine katkıda bulunan, öğrencilerimizden maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Suluova’daki kamu kurum/ kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ve çalışanlarına ve Suluova halkına da teşekkürü bir borç bilirim. Sevgili gençler sizlere son olarak söylemek istediğim şey; bilimin aydınlık ışığında çalışkan, dürüst, üretken, manevi değerlerine, vatanına, milletine, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı birer birey olmayı kendinize amaç edinmenizdir. Atacağınız her adımda bu sorumluluğunuzu asla unutmayın. Sizleri şahsım ve tüm çalışma arkadaşlarım adına tebrik ediyor; bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından, Suluova MYO dönem birincisi Tuğba Cennet Soylu alkışlar arasında mezuniyet kütüğüne ismini çakarak, Yüksek Okuldan yüksek başarıyla mezun olma sevincini yaşadı.

Ardından Yüksek okulu ikinci ve üçüncü sırada bitirme başarısı gösteren öğrenciler ile bölümlerini başarıyla bitiren ilk 3 öğrenciye mezuniyet sertifikaları, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve takımlara da çeşitli ödüller takdim edilerek başarılar dilendi.

Üniversite akademik kadrosu ile öğrenci ve ailelerinin katıldığı mezuniyet töreni sonunda Suluova MYO'dan mezun olan 230 öğrenci keplerini havaya fırlatarak protokol mensupları, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte oyunlar oynayıp halaylar çekerek mezuniyet sevincini yaşadılar.

Törene katılanlara yemek ikram edildi.

Törene, Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Oğul, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Belediye Başkan Vekili İzzet Balcı, MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murat Karavin, kurum ve kuruluş temsilcileri, akademik personel, öğrenci ve veliler katıldı.

1 (37)2 (38)3 (29)4 (22)5 (17)