Gıda İşleme Bölümü Kariyer Günü Etkinlikleri

 

Amasya Üniversitesi Suluova Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi’nde Kariyer Günü gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin yönlendirmeleri doğrultusunda gerçekleştirilen Kariyer Planlama dersi kapsamında düzenlenen etkinliğe Gıda İşleme Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Suluova Meslek Yüksekokulu Gıda Kalite Kontrol ve Analizi Programı’nın eski öğrencilerinden olan Diyetisyen Kübra Cansu KARADAYI, OTAT İnsan Kaynakları Müdürü Aşkın GÜLÜNAY ve yardımcısı Zeynep KILIÇARSLAN katıldı. Konuşmacıların kendi deneyimlerini de anlattıkları programda, öğrencilerin kariyer planlamasında atması gereken adımlarla ilgili bilgi verildi. Diyetisyen Kübra Cansu KARADAYI’nın öğrencilik hayatında yaşadığı deneyimleri anlattığı sunumda öğrenciler dikey geçiş yapabilecekleri alanlarla ilgili bilgilendirildi. Aşkın Gülünay’ın yaptığı sunumda ise iş mülakatlarında en çok yapılan hatalar ve dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verildi.

Bölüm Başkanı Şirin OBA İLTER, öğrencilere kariyer planlama ve geliştirme noktasında farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti. Öğrenciler ile şehrin işverenlerini doğru bir paydada buluşturmak istediklerini belirten İLTER, kariyer günü etkinliklerinin öğrencilere katkı sağladığını belirtti. İşveren ile iş arayanların beklentilerini konuştukları etkinlikte öğrenciler staj ve iş başvurusunda bulundular. Staj ve iş mülakatına katılan öğrencilerin heyecanlı oldukları gözlemlendi. Etkinlik sonunda İş ve staj başvurundan bulunan öğrencilerle mülakat gerçekleştirilmiş ve 6 öğrencimiz OTAT Gıda A.Ş’ de çalışmaya başlamıştır.

Etkinlik konuşmacılara “Teşekkür Belgesi” taktimiyle sona erdi.