2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı.

2011-2012 Akademik yılında eğitim-öğretime başlayan Amasya Üniversitesine bağlı Suluova Meslek Yüksek Okulunda(MYO) yapılan mezuniyet töreninde çeşitli programlardan mezun olan öğrencilere diplomaları verildi.

Mahmut Demir Spor salonunda yapılan tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Ardından Okul öğrencileri adına Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölüm Öğrencisi Erdem Özteke bir konuşma yaptı.

Daha sonra, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, mezun olan öğrencileri tebrik yaptığı konuşmasında şöyle seslendi: “Öğrencilerimizin akademik ve idari anlamda donanımlı olarak mezun olmalarını katkı sunan MYO kadromuza ve Suluova’da hayatları boyunca onlar a yardımcı olan tüm Sivil toplum örgütlerini ve halkına teşekkür ediyorum. Mezuniyet sonrası hedefleriniz olmalı. Bu hedeflere giderken üzerinizde çok büyük yükler olacak. Bunların en büyüğü ise mazeret yüküdür. Bu yükten atılarak hayata bir an önce atanmanızı istiyoruz. Mezuniyetten sonra asıl hayat başlıyor. Öğrencilerimizle adli ve idari hiçbir sorunla karşılaşmadık. Gerçekten hepsi çok iyi bir evlattı. İnşallah bundan sonra da iyi insanlarla karşılaşmalarını diliyor, yolları ve bahtları acık olsun.”

Mezuniyet törenine katılarak öğrencilerin sevinçlerini paylaşan herkese “hoş geldiniz” diyerek açıklamalarda bulunan MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murat Karavin; “sevgili gençler, 2 yıl önce büyük bir heyecanla başladığınız, zaman zaman sıkılıp bir bitse dediğiniz okulunuzdan bugün, gerek mesleki ve gerekse de hayata dair bir çok bilgi ve deneyim ile donanımlı şekilde ayrılıyorsunuz ve yaşamınızda yeni bir aşamaya geçmiş bulunuyorsunuz. Bundan sonra ki dönemde ümitsizliğe düşmeden ve rahat bir hayat sürmeniz için size vereceğim en büyük tavsiye hepinizin birer hedefinin olmasıdır. Koyacağınız hedefler size çalışma ve yaşama azmi verecek ve hayatta emin adımlarla yürümenize yol tutacaktır. Bugüne kadar üniversitemiz ve çevrenizin size katmış olduğu değerler size bu yolda ışık tutacaktır. Hayatta daima en iyisini yapmaya gayret edin” dedi.

Tüm mezun öğrencileri tebrik eden Belediye Başkanı Fatih Üçok ise konuşmasında şunları kaydetti: “Suluova olarak sizlerin hafızanızda güzel etkiler bıraktığımıza inanıyoruz. Gittiğiniz her yerde Suluovamızın gönül elçileri olarak bizleri temsil edeceğinize de inanıyorum. Okul hayatından hayat okuluna geçiş yapmak genç kardeşlerim, okul hayatında sınavlar önceden haber verilir ve derslere çalışılırdı. Ama hayat okulunda sınavlar için önceden asla haber verilmez, ayrıca okul hayatında anlatılmayan konulardan asla soru sorulmaz, ama hayat okulunun da soru çıkabilecek her konuyu mutlaka bileniz gerekiyor. Ayrıca yine, okul hayatında önce dersinizi öğrenip sonra sınava girerdik, ama hayat okulunda hiç böyle değil, önce sınava çekiliyorsunuz sonrasında da güzel bir ders alıyorsunuz. İnşallah hayat okulunda da başarılı olacaksınız. Rabbim yolunuzu ve bahtınızı açık etsin. Güle, güle gidin, Allah’a emanet olun.”

Konuşmaların ardından, Kaymakamımız Dr. Vural Karagül’ün ödülünü verdiği Suluova MYO okul birincisi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programından Erdem Özteke, alkışlar arasında mezuniyet kütüğüne ismini çakarak, Yüksek Okuldan mezun olma sevincini yaşadı.

Ardından Yüksek okulu ikinci ve üçüncü sırada bitirme başarısı gösteren öğrenciler ile bölümlerini başarıyla bitiren ilk 3 öğrenciye mezuniyet sertifikaları ile çeşitli hediye ve ödüller Rektör Metin Orbay, MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dr. Murat Karavin, Cumhuriyet Savcısı Oğuzhan Oğul, Belediye Başkanı Fatih Üçok, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cenk Alper Göksu, Emniyet Müdürü Murat Oflaz, Esnaf Odası Başkanı Ömer Karsavul, Aksu Kuyumculuk Sahibi Serkan Aksu, Üniversite Genel Sekreteri Hasan Özyurt, Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Kenan Ayaz ve diğer protokol mensupları tarafından takdim edilerek başarılar dilendi.

Üniversite akademik kadrosu ile öğrenci ve ailelerinin katıldığı mezuniyet töreni sonunda Suluova MYO'dan mezun olan öğrenciler keplerini havaya fırlatarak protokol mensupları, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte oyunlar oynayıp halaylar çekip mezuniyet sevincini yaşadılar.

1 (21)3 (11)4 (11)5 (7)6 (6)8 (7)7 (7)9 (4)20 (1)10 (5)11 (9)12 (5)131416 (1)17 (1)19 (1)